Windows Ekim Güncellemesini Tekrardan Dağıtıma Çıkardı

Windows Ekim Güncellemesini Tekrardan Dağıtıma Çıkardı

Windows Ekim 2018 güncellemesini şikayetler nedeniyle sonucu geri çekiyordu. Bir aylık test süreci sonrasında tekrardan dağıtıma çıktı.

Yakın zaman Microsoft firması ekim güncellemesini tekrardan dağıtıma çıkardı. Geçen ayın başlarında çıkmış olan bu güncelleme, vermiş olduğu hatalar nedeniyle geri çekilmişti.

Windows 10 kullanıcıları, ekim ayında gelen güncellemeden sonra bazı dosyaların kaybolduğuna dair şikayet almıştı. Microsoft güncelleme modunu beta test kullanıcılarına dağıtıyordu. Bu sürümün tam olarak test edilmesi ve daha geniş kullanıcı kullanıcıların dağıtıma hazır duruma gelmesi oldukça uzun sürdü.

Microsoft firmasının Windows servis ve dağıtımları konusunda direktör John Cable, genişletilen doğrulama sürecinin yanında, Windows ekim güncellemesini test eden Windows milyonlarca cihazdan alınacak olan geri bildirimlerin ve veri kaybına yönelik herhangi bir ize rastlanmadığını söyledi.

Ekim Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı

Windows ekim güncellemeleri yavaş yavaş dağıtılmaya başlandı. Kullanıcıların Windows tarafından paylaşılan güncellemeyi kurmak için ilk olarak güncelleme kontrolü yapmaları gerekiyor.

Bunu yapmaların durumunda, uyumluluk problemi yaratabilecek bir uygulama sebebiyle güncelleme tam olarak görünmeyebilir. Microsoft son derece dikkatli bir yaklaşım sunuyor.

Cable, cihaz üzerinde uygulama uyumsuzluğu problemlerinin olabileceğinin tespit edilmesi durumunda, problemlerin çözülünceye kadar güncelleme hizmetlerinin yüklenmeyeceğini, açıkladı.

Bilgisayar üzerinde güncelleme kontrolü yapılsa da bu konuyu değişmeyeceğini, bu yüzden ilk olarak var olan sorunların çözülmesi gerektiğini açıklıyor.

Microsoft 2018 tarihinde Windows 10’un kalite uygulamalarına yönelik olarak büyük bir sınavla karşı karşıya kalmaya başladı. Bu yılın başında Windows nisan güncelleştirmesi de son dakikada tespit edilen bir hata nedeniyle gecikerek ulaştırılmıştı. 600 milyondan daha fazla kullanıcıya dağıtıldıktan sonra da masaüstü sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalmış ve zor duruma düşmüştü. Ekim 2018 güncelleme hizmeti de, bazı kullanıcıların dosyalarını kayıp yaşadıklarına dair gelen şikayetleri yayınlandıktan kısa bir süre sonra çekti. Firma, bu gibi problemlerin tekrar yaşanmaması adına kalite testlerinde süreci daha sıkı hale getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir