Solar Isıtıcılarda Ek Faktörleri Düşünmek

Kullanmakta olduğunuz binanın türüne göre Güneş Su Isıtma Sistemleri seçin. Güneş panellerini konut, ticari veya endüstriyel bir binada kullanmanıza bağlı olarak, bazı güneş panelleri ihtiyaçlarınızı diğerlerinden daha iyi karşılayabilir. Güneş panelleri satın aldığınız şirketin güneş panellerini ne tür bir binada kullandığınızı bilmesini sağlayın, böylece doğru seçeneği bulmanıza yardımcı olabilirler.

Örneğin endüstriyel bir bina için güneş panelleri satın alıyorsanız, monokristal panelleri enerjiyi dönüştürmedeki verimleri için isteyebilirsiniz.

Enerji İhtiyaçlarınız

Güneş panelleri satın almadan önce elektrik kullanım ihtiyaçlarınızı belirleyin. Binanız çok fazla enerji harcarsa, daha fazla enerji üreten pahalı bir solar ısıtıcı uzun vadede daha fazla tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Güneş panelinin fiyat veya verimliliğinin daha iyi bir yatırım olup olmadığına karar vermek için geçmiş 2 veya 3 enerji faturanıza bakın.

Elektrik ve su faturanız her ay yüksek geliyorsa ve evinizde uzun süre yaşamayı planlıyorsanız, örneğin, monokristal bir güneş paneli seçebilirsiniz. Bununla birlikte, çok fazla enerji kullanmıyorsanız, ince film güneş paneli ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Solar Isıtıcılar İçin Bütçeniz

Güneş panelleri için satın alım yapmadan önce bir bütçe belirleyin. Panel malzemesi, solar invertör tipi ve diğer faktörler arasında, bir solar panelin maliyeti zamanla artabilir. Eğer dikkatli olmazsanız, fazla harcama yapmanız gerekebilir. Önceden ne kadar harcamak istediğinize karar verin, böylece paneller için fark etmeden fazla para harcamazsınız.

Güneş panelleri satın almak için devlet iadesi almaya hak kazanıp kazanmadığınızı kontrol ediniz. Bazı işletmeler güneş paneli kurulumu için vergi iadelerinden yararlanabilmektedir. İşletmeniz veya eviniz bu programı, güneş panelinizin net maliyetini düşürebilirsiniz. Bölgenize bağlı olarak, indirimlerle net maliyetinizin yüzde 30-50’sini geri alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir