Şarkı Sözlerini Akılda Tutmak

Şarkıların nasıl akılda kalıcı olduğunu anlamak Bana da Söyle gibi parçaları incelediğinizde daha kolay olacaktır. Büyük olasılıkla fen derslerinde maddenin korunmasını duyduğunuzu hatırlıyorsunuzdur Aynı kural genellikle müzik için de geçerlidir.

Müzik notasyonunun nasıl çalıştığını öğrenmelisiniz. Böylece şarkı sözlerinizin müziğe uymasını sağlayabilirsiniz. Kısaca, satırlarınızın basit hecelere sahip olduğundan ve ritminizin sabit kaldığından emin olmanız gerektiğidir.

Bir müzik bölümünü dört bardak su gibi düşünün. Şimdi, bardaklardan birinin yarısını beşinci bardağa dökebilirsiniz, ancak bu, iki yarı dolu bardağınız olduğu anlamına gelir. Benzer şekilde, başka bir yerde uydurma fazladan bir vuruş ekleyemezsiniz.

Zaten Yazılı Bir Melodi İle Başlayın

İlk şarkı yazmaya başladığınızda, kendi başınıza yapıyorsanız, önceden yazılmış bir melodi ile başlamak en iyisidir. Bu, çoğu insan için mevcut şarkı sözleriyle eşleşen bir melodi yaratmaya çalışmaktan daha kolaydır. Kendi melodilerinizi yazabilir, Manzara sözleri gibi ilham verici şeyleri örnek alabilir, müzikal yetenekli bir arkadaşınızla çalışabilir veya eski türküler gibi klasik bir melodiyi uyarlayabilirsiniz.

Hande Yener’in güzel şarkısı için ise https://www.sarkisozleri.org/sarkisozu/manzara URL sine bakabilirsiniz.

Tek Bir Aralıkta Kalın

Herkesin aşırı profesyonel bir vokal menzili yoktur. Bir melodiyle karşılaştığınızda, notları makul bir aralıkta tutun, böylece birileri şarkınızı gerçekten söyleyebilsin. Şarkıcının nefes alması için aralıklar ekleyin.

Şarkıcılar da insandır ve nefes almaları gerekir. Parçalar arasında, orada şarkıcının bir anlığına nefesini yakalamak için durmasına izin veren iki ila dört atım koyun. Bu aynı zamanda dinleyiciye söylediklerinizi anlama ve özümseme şansı verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir