İmplant Nedir? Ve Neden Tercih Edilir ?

implant tedavisi

Doku uyumunun olmasından dolayı daha başarılı sonuçların alındığı implant tedavisinin nasıl yapıldığını ve implant fiyatları hakkında yapacağınız araştırmalar neticesinde hemen tedavilere başlanılmasını talep edebilirsiniz. Böylelikle eksik dişlerinizin yerine konması için, çene içerisine yerleştirilen vida şeklindeki yapay diş köklerine verilen isim olan implant tedavilerinden faydalanmak amacıyla uzman hekimlere başvurmanız gerekmektedir. Fiyatları www.dentaltermin.com/tr/blog/34/implant-fiyatlari-neden-degisiklik-gosterir- adresinden incelemeniz mümkün.

Eksik dişlerinizin olması durumunda veya hiçbir dişinizin kalmadığı durumlarda bu tedavilerden faydalanabilirsiniz. Profesyonel olarak hizmet vermekte olan uzman isimler sayesinde uygulamaların kimlere yapılacağını veya hangi durumlarda bu işlemlerin kesinlikle yapılmayacağını öğrenebilirsiniz.

Hangi Durumlarda İmplant Yapılır?

Dişlerinizin eksik olması durumunda implant tedavisi yaptırmak istiyorsanız, gerekli şartlara uygun olup olmadığınızın değerlendirilmesi amacıyla işini uzmanlıkla yapan doktorlardan bilgi alabilirsiniz. Sağlık durumu genel itibariyle iyi olan, diş etlerinin sağlıklı olduğu tespit edilen kişilerde ve implant uygulamasını destekleyecek sayıda kemiği çene yapısında bulunduran kişilerde bu uygulamalar yapılabilmektedir.

Bu şartlara uyan kişilere titanyum ve alaşımından üretilen implant uygulamaları gerçekleştirilebilmektedir. Ağız sıvısından etkilenmeme özelliği bulunan ve ağız içerisindeki oluşacak kuvvetlere karşı dayanıklı yapıda olan bu maddenin bazı özel malzemelerle kaplanması neticesinde iyileşme süresini kısaltmakta olduğu görülmektedir.

Uzmanlık isteyen bu uygulamayı başarıyla gerçekleştiren isimlere başvuru yapmanız son derece önemlidir. Sağlıklı diş yapılarına ulaşmanızın ve eksiklerinizin tamamlanmasının böylece mümkün olacağını görebileceksiniz. Diğer dişlerinize hiçbir müdahalenin olmadan gerçekleştirilmesi sayesinde büyük bir rahatlığı yaşayacağınızı da belirtebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir