Banka Kartı Şifresini Unutma

Günümüzde banka kartlarının şifresinin unutulması gibi pek çok sorun meydana gelmektedir. Kart şifrelerini unutan kullanıcıların bu şifre öğrenme işleminden yaralanması oldukça basit olmaktadır. Eğer Ziraat bank kart şifresini unuttuysanız 0 850 724 0 724 numarasından müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve 5,1,1 rakamları tuşlayıp daha sonra şifre alma kısmına ulaşabilirsiniz. 

Https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-kart-sifremi-unuttum-ne-yapmaliyim adresinden de böyle bir durumda yapılması gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Eğer bu yöntem ile kar şifrenizi ulaşamadıysanız bankamatik üzerinden kart şifrenizi yeniden oluşturma imkânımız bulunmaktadır. Eğer müşteri temsilcilerine bağlanma yöntemini uygulayacaksınız gerekli olan talimatları takip etmeniz yeterli olacaktır. 

Ulaşım sağladınız müşteri hizmetlisine kartınızın türünü bildirmelisiniz. Yani Bankkart, Genç Bankkart, temassız banka kartı ya da avans kart gibi çeşitleri müşteri temsilcimize bildirmeniz gerekiyor.  

Bu doğrultuda müşteri temsilciniz sizlerden birtakım bilgiler isteyecek ve bu bilgileri doğru bir şekilde cevap verdiğiniz takdirde şifre değiştirme işleminin başarı ile gerçekleştirilecektir. 

Şubeye Gitmeden Kart Şifresi Oluşturmak  

Şubeye gitmeden yeni teslim aldığınız kartın şifresini oluşturmanız mümkün. Bu konuda kullanılan ilk yöntem ise SMS yöntemi olmakta. SMS ile kart şifresi oluşturmak için mesaj alanına SİFRE yazarak kart numaranızın son 6 hanesini ve annenize ait olan kızlık soyadını, doğum tarihiniz ile kart arkasında yer alan 3 haneli güvenlik kodunu 4757 numarasına mesaj olarak iletmeniz gereklidir.  

Diğer bir yöntem bankamatik üzerinden şifre oluşturmaktır. Bankamatik ATM’leri üzerinden bu işlem yapılabilmektedir. Bankamatik ekranında yer alan şifre giriş işlemleri sekmesinden bu işlem çok kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir