Avcılık kursu ders konuları ve kazanımları

Avlanmak bir hobi ve kişisel bir zevk alanıdır. Bir spor olarak da görülen ve belli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilen bir hobidir. Avlanabilmek için belli kurslara gidip belge almak gerekmektedir. Bu kurslarda da kişilerin avlanma öncesinde, avlanma esnasında ve avlanma sonrasında neler yapmaları gerektiğine ve hangi psikolojide olmaları gerektiğine dair bilgiler veren bir kazanımlar yeridir.

Kimi için doğada geyik vurmak kimi için bir iskele kıyısında balık avlamak bir tutkudur. Çeşitli renk ve modelde olta takımı bulundurup yadigar olarak yıllarca kıymet verip tutku ile onu koruyan av severlerin sayısı oldukça fazladır. Avlanabilmek için de belirli kurslara gidip dersler sonucu sertifika almanız gerekir. Bu arada balık avcılığı için kaliteli ürünlere ulaşmka için şuraya bakınız.

Avcılık kursu ders konuları ve kazanımları nelerdir ?

Avcılık sertifikası alabilmek için başladığımız kurslarda hangi dersleri göreceksiniz. Öncelikle avcılıkla ilgili gerekli bilgilerin verildiği avlanmada kullanılan silahların uygulanması konusunda bilgi verilmektedir. Avcılıkta ahlaki değerler ve sınırları nelerdir ? ve tam bir temel oluşturabilmesi için avcılığın tarihi psikolojisinin ve özünün anlatıldığı bir ders görülmektedir.Sağlık bilgisne dairi mevzuatlar ekolojik denge ve çevrenin korunması, avlarda kullanılan köpekler ve avlarda kullanılan yırtıcı hayvanların durumu gibi dersler verilir.

Bu derslerin sonunda avcı olacak olan kişi avlanırken avcılık ahlakına uygun olarak belirli avlanma prosedürleri çerçevesinde bunu gerçekleştirmenin önemini fark edersiniz.

Aşırı ve kontrolsüz avlanmanın avlanan türlere zararını ve olumsuz etkilerini fark eder. Avlanmanın da yazılı olmayan kurallarının bulunduğunu ve bunlara vicdanı ile  avlanma ölçütleri sırasında uyulması gerektiğini de kavramış olursunuz. Kara avcılığı ürünlerinden tüfek modellerini incelemek için şu kategoriye bakınız.

Avlanma sınırları içerisindeki av hayvanlarının neler olduğunu kavrar. Av malzemeleri, av silahlarının kullanımı, bunlara nasıl bakılması gerektiğini ve bu bakım sırasında da ve kullanım sırasında da ne tarz önlemler alınması gerektiğine dair bilgiler verilir.

Herhangi bir av hayvanından dolayı bulaşabilecek olan hastalıklar ve bunların türleri ve bunlardan korunma yollarına dayalı bilgilere  sahip olur. Av esnasında yaşanabilecek olan kazalar ve bu kazala a yönelik olarak ilk yardım bilgilerini öğrenir ve bunlara uygulayacak beceriye kazanırsınız.

Avlanma esnasında uzun süreli belli bir alanda bulunma durumunda özellikle ormanda kamp yapma kamp yaparken nerelerin tercih edilmesi gerektiğine ve buralarda kullanılacak malzemelerede ve orman içerisinde yön bulma ile yanınızda bulundurmanız gereken malzemeler ile harita okumanın nasıl olduğuna dair bilgileri de kazanırsınız. 

Tüm bu aşamaların ardından yaban hayatta avlanmanızı sağlayacak havalı tüfek ve benzeri av malzemesi ürünlerine sitemiz online av malzemeleri.com’dan erişip, satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir