Akıllı Telefonlarda Konum Gönderme İmkanı Sunan Uygulamalar

konum nasıl gönderilir

Teknolojik ilerlemelerin hat safhada olduğu bu dönemlerde, karşı tarafa Konum nasıl atılır ve iletilmiş olan konum nasıl kullanılır gibi konular birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Zira gelişen teknolojinin sunduğu imkânlar kapsamında, artık bulunduğunuz konumu çeşitli uygulamalar ile istediğiniz kişiye gönderebiliyorsunuz. Hiç bilgi sahibi olmadığınız bir şehir veyahut ülkede konum gönderme işlemi ile karşı taraftaki kişi ile buluşabiliyorsunuz ve o kişinin sizin yanınıza gelmesini sağlayabiliyorsunuz.

Uygulama harici konum gönderme işlemleri, güncel fatih internet şifresi ve daha birçok merak edilen teknoloji konuları hakkında en doğru bilgilere ulaşmanız için ise sizlere Teknozum.com sitemizi tavsiye edebiliriz. Sitemize inceleyebilir ve merak ettiğiniz teknoloji konuları hakkında doğru ve en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Günümüzde konum gönderme işlemini gerçekleştirmenizi sağlayacak birçok Android ve iOS uygulaması bulunmaktadır. Lakin WhatsApp, Google Maps ve Messenger adlı uygulamalar en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.  O halde sözü daha fazla uzatmadan sırasıyla bu 3 uygulama ile nasıl konum atabileceğinizi anlatamaya başlayalım. 

WhatsApp ile konum gönderme işlemi nasıl yapılır?

Öncelikle telefonunuzda GPS özelliğinin açık olduğundan emin olmalısınız. Ardından WhatsApp uygulamasını açmalı ve konum göndermek istediğiniz kişi seçmelisiniz. Mesaj yazma kısmında bulunan ‘+’ simgesine tıklamalısınız. (Android işletim sistemi kullanan telefonlarda bu simge ‘ataç’ olarak gözükmektedir. )  Son adım olarak ‘Şu Anki Konumu Gönder’ seçeneğine dokunmalısınız.

Facebook Messenger uygulaması ile konum gönderme işlemi nasıl yapılır?

Uygulamayı açmalısınız ve konum göndermek istediğiniz kişiyi belirlemelisiniz. Ardından mesaj yazma bölümünün sol tarafından bulunan ‘+’ simgesine tıklamalı ve paylaş seçeneğine tıklamalısınız.  Konumunuzu bu işlemler doğrultusunda karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Google Maps uygulaması ile konum nasıl gönderilir?

Uygulamayı açmalısınız ve harita üzerinde bulunan konumunuzu gösteren simgeye dokunmalısınız. Ardından ‘konumunuzu paylaşın’ seçeneğine tıklamalı ve konum göndermek istediğiniz kişiyi belirleyerek işleminizi tamamlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir